2018-2019 SONBAHAR DÖNEMİ GİRİŞ DUYURUSU

blog images

2018-2019 SONBAHAR DÖNEMİ GİRİŞ DUYURUSU

Lütfen aşağıdaki açıklamaları dikkatlice ve atlamadan okuyunuz.

Sevgili Arkadaşlar,

Yeni öğrenim yılı yakında başlayacak. Yeni dönem öncesinde Superdorm yönetimi olarak birkaç konuyu sizler ile paylaşmak isteriz.
Akademik takvime göre dersler 20 Eylülde başlayacaktır. Superdorm’da kalacak olan öğrenciler 14 Eylül’den itibaren yurda giriş yapmaya başlayabilirler. Yurda girişlerinizi mesai saatleri (9:00-18:00) içerisinde yapmaya özen göstermenizi rica ederiz.

Yeni çıkan Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetmeliği ve buna ilave olarak çıkan Özel Öğrenci Barınma Hizmeti Kurumlarının Standartları İle Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönerge hükümleri gereği bu yıl Superdorm’da aşağıdaki değişiklikler yapılacaktır.
•    Superdorm Kadın ve Erkek yurdu olarak iki ayrı yurt haline getirilmiştir. Yapılan tadilat ile YK2 ve FB blokları Kadın yurdu, VK, MG ve YK1 blokları Erkek yurdu olarak kullanılacaktır.
•    Diğer yurtlarda olduğu gibi dairelere kadın yurduna erkek ziyaretçi, erkek yurduna kadın ziyaretçi alınmayacaktır. Ziyaretçileriniz ile TV odasında ya da kafeteryada görüşebilirsiniz.
•    Ziyaretçi saatleri 09.00-24.00 olarak değiştirilmiştir.
•    Diğer yurtlarda yapıldığı şekli ile sürveyan arkadaşlar tarafından 23:30-00:30 saatleri arasında Yoklama alınacaktır. Geç girişler için saat 03:30’a kadar girişte resepsiyona bilgi verilerek yoklama verilecektir.
•    Superdorm’da kalınmayacak akşamlar için Superdorm Yönetimine e-posta ile bilgi verilecektir.

Yukarıda bahsi geçen yönetmeliklere uymamız açısından yurda girişte sizlerden dikkate etmenizi isteyeceğimiz birkaç konu var.
1)    2018-2019 Superdorm Konaklama ücretinin en az ilk taksitinin ödendiğine dair dekontunuzu getirmenizi istiyoruz.  Ödenmesi gereken minimum miktarları ve hesap numarasını başvurular sekmesi altında FİYATLAR VE ÖDEMELER sayfasından görebilirsiniz. İlk taksitin son ödeme tarihi 20 Eylül 2018’tir. Bu tarihten sonra giriş yapacakların da en geç 20 Eylül tarihinde ilk taksiti ödemiş olmaları gerekmektedir.
Son ödeme tarihi 20 Eylül olmasına rağmen 14-20 Eylül tarihleri arasında giriş yapmak isteyen arkadaşlarımızın girişlerinde en az ilk taksitinin ödendiğine dair dekontlarını getirmeleri gerekmektedir.
Yıllık ya da 1.Dönem toplu ödeme son ödeme tarihi 20 Eylül 2018 Perşembedir. Bu tarihten sonra yapılacak toplu ödemelere indirim uygulanmayacaktır.

2)    Aşağıdaki ilk linkte görebileceğiniz “Superdorm 2018-2019 Öğrenci Sözleşmesi”nin yurda giriş esansında öğrenciler tarafından imzalanması gerekmektedir. Bu dokümanın oda tipi ve ödeyeceğiz miktara göre özelleştirilmiş bir kopyası giriş masalarında olacak ve sizden bu dokümanı imzalamanız istenecektir. Bu taahhütnameyi imzalamayan arkadaşların yurda giriş işlemleri yapılmayacaktır. Bu taahhütnamede bahsi geçen “Boğaziçi Üniversitesi Yurtlar Yönetmeliği”ne aşağıda yer alan linkten ulaşabilirsiniz.

Sözleşme

YUrtlar Yönetmeliği

3)    Superdorm’da ilk defa kalacak öğrencilerin 350 TL depozito ücretlerini yatırmış olduklarına dair dekont getirmeleri istenecektir.
Superdorm’da daha önce kalmış öğrencilerin geçtiğimiz yıllarda yatırdığı depozito ücretlerinizden yapılmış olan kesintiler var ise bu kesintilerin tamamladığına dair ödeme dekontu istenecektir. Kesintinizin olup olmadığını ve miktarını öğrenmek için 10-14 Eylül haftasında Superdorm Yönetimini (212- 359 7700) ya da BÜTEK muhasebe servisini (212- 359 4634) arayabilirsiniz.

4)    Girişte getirilmesi gereken diğer Belgeler (Yönetmelik gereği aşağıda belirtilen belgeler tamamlanmadan – eski/yeni öğrenci ayırımı yapılmaksızın - yurda girişe izin verilmeyecektir. Bu konuda esnek olmayacağımızı belirtmek isteriz)
  a)    Kimlik Fotokopisi
  b)    Yurtta kalmanıza bir engel olmadığını belirten sağlık raporu (ikametinizin olduğu bölgedeki aile hekiminden, herhangi bir hastaneden ya da güney kampüste yer alan aile hekiminden alınabilir).
  c)    2 adet vesikalık fotoğraf
  d)    Adli sicil ve arşiv kaydı belgesi (e-devletten alınabilir,
  e)    İkametgâh Belgesi (e-devletten alınabilir)
  f)    Yabancı uyruklu öğrencilerden yukarıdakilere ek olarak öğrenim izni belgesi, pasaport fotokopisi ve yabancı kimlik numarası,

5)    Kat ve iç oda depoları sadece mesai saatleri içerisinde açılacaktır.

6)    Öğrencilerimizin yurda girişlerinde kendilerine verilecek olan oda kontrol formunu doldurmaları daha sonra oluşabilecek hasarları ve hatalı depozito kesintilerini önlemek açısından önemlidir. Bu formu doldurmayan ve teslim etmeyen öğrenciler odalarını hasarsız teslim aldıklarını kabul etmiş sayılacaktır.

7)    Eğer 2018-2019 Öğrenim yılında Superdorm’da kalmaktan vazgeçtiyseniz en kısa zamanda superdorm@boun.edu.tr adresine bir bilgi mesajı atmanızı rica ederiz. Bu bilgi bekleme sırasındaki arkadaşlarımızın yurda yerleştirilmeleri açısından büyük önem taşımaktadır.


Hepinize başarılı bir yıl dileriz.

Superdorm Yönetimi