2018-2019 Superdorm Başvuru Duyurusu

blog images

2018-2019 Superdorm Başvuru Duyurusu

Superdorm’da 2018-2019 ders yılında kalmak için başvurular 23-04-2018/04-05-2018 tarihleri yapılacaktır.
Lütfen başvuru yapmadan önce bu metnin tamamını dikkatlice okuyunuz;

 

Yeni çıkan Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetmeliği ve buna ilave olarak çıkan Özel Öğrenci Barınma Hizmeti Kurumlarının Standartları İle Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönerge hükümleri gereği önümüzdeki yıl Superdorm’da aşağıdaki değişiklikler yapılacaktır.

 

*   Superdorm Kadın ve Erkek yurdu olarak iki ayrı yurt haline getirilecektir. Yapılacak olan tadilat ile YK2 ve FB blokları Kadın yurdu, VK, MG ve YK1 blokları Erkek yurdu olarak kullanılacak ve bu bloklar katlarda birbirlerinden ayrılacaktır. Yeni durumda kadın tarafında “İndirimli 4 Kişilik Daire”, erkek tarafında “5 Kişilik Daire” bulunmayacaktır.
*    Superdorm’da yer alan 2 kişilik daireler “Tek Kişilik” daireler haline dönüştürülecektir.
*  Diğer yurtlarda olduğu gibi dairelere kadın yurduna erkek ziyaretçi, erkek yurduna kadın ziyaretçi alınmayacaktır. Ziyaretçileriniz ile TV odasında ya da kafeteryada görüşebilirsiniz.
*    Ziyaretçi saatleri 09.00-24.00 olarak değiştirilecektir.
*   Yoklama alınacaktır. (Detaylar daha sonra açıklanacaktır). Superdorm’da kalınmayacak akşamlar için Superdorm Yönetimine bilgi verilecektir.

 

Sene başında aşağıdaki kayıt belgeleri istenecektir:
         

* Depozito dekontu (350 TL) ve en az 1. taksidin ödendiğini gösteren banka dekontu

* 2 adet vesikalık fotoğraf

* Kimlik Fotokopisi

* İkametgâh Belgesi

* Adli sicil ve arşiv kaydı belgesi (e-devletten alınabilir)

* Vukuatlı Nüfus Kaydı (e-devletten alınabilir)

* Yurtta kalmanıza bir engel olmadığını belirten sağlık raporu (ikametinizin olduğu bölgedeki aile hekiminden, herhangi bir hastaneden ya da güney kampüste yer alan aile hekiminden alınabilir).

*Yabancı uyruklu öğrencilerden yukarıdakilere ek olarak öğrenim izni belgesi, pasaport fotokopisi ve yabancı kimlik numarası,

 

•    Superdorm’a başvuru yapıp, yer verildikten sonra kalmaktan vazgeçen öğrencilerden;

           - Superdorm’a giriş yapmadan vazgeçenlerden kapora miktarı kadar, (18 Haziran 2018 tarihinden önce yapılan iptallerinde kapora miktarı iade edilmektedir),
           - Giriş yaptıktan sonra ayrılanlardan ise barınma hizmeti aldığı aylar ve içinde bulunulan ayın ücretinin tamamı ve kalan aylara ait barınma hizmeti ücretinin % 30'u alınır. Bu öğrencilere depozitoları ile peşin ödeme yapılan hallerde

hesaplanacak ücret tahsil edilerek geriye kalan tutar bir ay içinde iade edilir ve hizmet sunum taahhütnamesi feshedilir. Aylık barınma hizmeti ücreti, hizmet sunum taahhütnamesinde belirlenen yıllık barınma hizmeti ücretinin hizmet sunulmak üzere belirlenen ay sayısına bölünmesi ile tespit edilir.

Superdorm’da kalmak isteyen öğrenciler için 2018-2019 Öğrenim yılı başvuruları 23.04.2018-04.05.2018 tarihleri arasında internet üzerinden yapılacaktır. Daha önce yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacak, daha sonra yapılan başvurular ise bekleme listesine alınacaktır.

Başvuru yapmak için;
•    www.superdorm.info/ogrenci_basvuru_formu.html  adresindeki başvuru formunu eksiksiz doldurmanız (eksik doldurulan formlar değerlendirmeye alınmayacaktır),
•    “500 TL,-“ Kapora tutarının yatırıldığını gösterir banka dekontunu ve
•    Yeni çekilmiş 1 adet fotoğrafınızı başvuru formunun ekler kısmına yüklemeniz
gerekmektedir.
•    Bu belgelerin eklenmediği başvurular GEÇERSİZ sayılacak ve değerlendirmeye alınmayacaktır.
•    2017-2018 Dönemine ait ödenmemiş borcu bulunan öğrencilerin başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.
Online başvurusunu herhangi bir sebeple tamamlayamayan öğrenciler,
•    www.superdorm.info/s/15-basvuru_formlari.html adresinden elde edecekleri başvuru formunun ekine istenen belgeleri de ekleyerek başvuru tarihlerini geçirmemek kaydı ile elden de teslim edebilirler ya da form ve belgeleri superdorm@boun.edu.tr adresine yollayabilirler.

 

Superdorm 2018-2019 Akademik Yılı Oda Fiyatları aşağıdaki gibi belirlenmiştir.

 

1 Kişilik 3 Kişilik 4 Kişilik 4 Kişilik İndirimli 5 Kişilik
27.000 TL 19.800 TL 16.700 TL 13.600 TL 14.900 TL

 

Oda seçimi ve yerleştirmeler hakkında;
•    Yerleştirmelerde halen Superdorm’da kalan öğrencilere öncelik verilecektir.
•    Öğrenciler kendi odalarında kalmaya devam etmek için talepte bulunabilirler, (blokların ayrılacağı hatırlatmak isteriz) fakat bireysel başvurulardan önce, grup başvuruları ve yurt kıdemi göz önüne alınacağı için kendi odalarında kalmaya devam edemeyebilirler. 
•    Başvuru formunda istediğiniz oda ve oda arkadaşlarını belirtebileceğiniz bir alan bulunmaktadır. Oda arkadaşı talepleri ancak taraflar karşılıklı belirttiği zaman dikkate alınacaktır. 
•    Özel olarak belirtmek istediğiniz bir durum var ise lütfen ilgili alana bunları belirtmekten çekinmeyiniz.
•    Önümüzdeki sonbahar döneminde değişime gidecek arkadaşların değişime gideceklerini muhakkak belirtmeleri gerekmektedir.
ÖNEMLİ NOTLAR:
•    Başvuru tarihlerini kaçıran öğrencilerin başvuruları, bir sonraki Eylül ayında üniversiteyi yeni kazanan öğrencilerin başvurularından sonra değerlendirilecektir.
•    18 Haziran 2018 tarihinden sonra yapılan başvuru iptallerinde kaparo miktarı iade edilmeyecektir.