Sık Sorulan Sorular

abou images

Sık Sorulan Sorular

Başvuru için gerekli belgeler neler? 

Başvuru yapmak için; www.superdorm.info/ogrenci_basvuru_formu.html  adresindeki başvuru formunun eksiksiz doldurulması,
•  “500 TL,-“ Kaparo ücretinin yatırıldığını gösterir banka dekontunun ve yeni çekilmiş 1 adet fotoğrafın başvuru formunun ekler kısmına yüklenmi olması gerekmektedir.
•  Bu belgelerin eklenmediği başvurular GEÇERSİZ sayılacaktır. Sistemsel bir hata ile karşılaşan öğrenciler, www.superdorm.info/s/15-basvuru_formlari.html adresinden elde edecekleri başvuru formunun ekine istenen belgeleri de ekleyerek başvuru tarihlerini geçirmemek kaydı ile elden de teslim edebilirler.

Yerleştirmede öncelik sırası nasıl?
Başvuru sayısı, boş oda sayısından fazla olduğu zaman öncelik İstanbul il sınırları dışında oturan öğrencilere tanınmaktadır. Bu da yeterli olmaz ise,  öncelik kız öğrencilerindir. 

Oda arkadaşımı seçebilir miyim?
Superdorm başvuru formlarında birlikte kalmak istediğiniz arkadaşlarınızın adlarını yazabileceğiniz ayrı bir bölüm bulunmaktadır. Koşullar elverdiğince talepler karşılanır.

Yurda ne zaman girebilirim?
Yurda en erken giriş tarihi, Üniversitenin ilan edeceği “online kayıt” tarihinden bir gün öncedir. Bu tarihin Pazartesi veya Salı gününe denk gelmesi durumunda önceki Pazar günü, normal mesai saatleri olan 09:00-17:00 arasında ve 1. taksidin ödendiğini gösterir dekontun getirilmesi şartıyla yurda kesin giriş yapılabilir.

Gece veya hafta sonu Superdorm’a giriş yapabilir miyim?
Anahtar teslim edilecek ilk girişlerde, normal mesai saatleri dışında gece, hafta sonu tatili ve bayram tatili günlerinde yurda kesinlikle giriş yapılamaz.

Aile bireylerimden biri veya arkadaşım benim odamda kalabilir mi?
Superdorm'da öğrenci odalarında yatılı misafir kabul edilmemektedir.


Superdorm’un misafirhanesi var mı?
Superdorm'un  öğrenci yakınlarını ağırlayacağı bir misafirhanesi bulunmamaktadır.

 

Eşyalarımı taşımama yardımcı olacak personel bulunuyor mu?
Eşya taşımak için yardımcı personel yoktur. Ancak, bagaj arabaları yardımıyla ve asansörlerimizle eşyalarınızı kolayca taşıyabilirsiniz.

Evcil hayvan getirebilir miyim?
Superdorm dahilinde evcil hayvan beslenmesine izin verilmemektedir.

 

Anahtarlarımı kaybedersem odama nasıl girebilirim?
Anahtarlarınızı kaybetmeniz halinde, mesai saatleri içinde ise “Onarım-Yenileme Fiyat Listesi"nde yer alan bedelin ödenmesi karşılığında yeni anahtarlarınızı teknik ekipten alabilirsiniz.

Yaz tatilinde İstanbul’a gelirsem Superdorm’da kalabilir miyim?
Yaz döneminde, sadece Yaz Okulu’na devam edenler ve “zorunlu staj” yapanlar Superdorm’da kendilerine ayrılan blokta ve Yaz Okulu tarihleriyle uyumlu sürelerde olmak kaydıyla konaklama yapabilirler.

Dönem ortasında Superdorm’dan ayrılırsam para iadesi var mı?
İki ödeme tarihi arasında yurttan ayrılınması halinde para iadesi yapılmaz. Ayrıntı için lütfen ana sayfadaki “Yurttan Ayrılma” başlığı altındaki açıklamaları okuyunuz.