YAZ DÖNEMİ

abou images

YAZ DÖNEMİ


Superdorm Yaz Döneminde de Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine hizmet vermektedir. Daha önce Superdorm'da kalan ya da kalmayan Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri Yaz Döneminde Superdorm'dan faydalanabilir. Yaz dönemi başvuruları 15 Mayıs 2022- 17 Haziran 2022 tarihleri arasında online olarak yapılacaktır.

Yapacağınız başvuruya ilgili ödemenin dekontunun eklenmesi gerekmektedir. Superdorm'da ilk kez kalacak öğrencilerin ayrıca 500 TL depozito ödendiğine dair dekontlarını da eklemeleri gerekmektedir. 17 Haziran 2022'den sonra ise, önce boş oda olup olmadığı öğrenilerek ödeme yapılmalıdır.

Yaz Dönemi süresinde öğrenciler Superdorm Yönetimi tarafından belirlenen 4 ve 5 kişilik dairelerde kalırlar.

 
Üniversitemiz Yurtlar Komisyonunun aldığı karar doğrultusunda 2021-2022 Akademik yılında yurtlarda konaklamak için aşılarını tamamlamış olma zorunluluğu getirilmiştir.
Yaz DÖneminde Superdorma giriş yapacak yaz okulu öğrencilerinden ya da staj yapmak için konaklayacak öğrencilerimizden aşı kartı istenecek, olmayanların yurda girişi yapılmayacaktır.

 

YAZ OKULU

2022 Yaz Okulu Superdorm fiyatı TL 3,500,- (toplam) olarak belirlenmiştir. Konaklama tarihleri 23 Haziran 2022 ile 21 Ağustos 2022 tarihleri arasındandır.
Yaz Okulu yurt ücretinin yatırıldığını gösteren banka dekontu en geç 17 Haziran 2022 günü Yönetim Ofisi’ne teslim edilmelidir.
Superdorm'da kalmakta iken Yaz Okulu’na devam edecek öğrenciler ara dönemde eşyalarını Genel Kat Deposu’na koyup yaz okulu için geldiklerinde mesai saatleri içerisinde alabilirler.

ZORUNLU STAJ

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri yapacakları zorunlu staj için Superdorm'da konaklayabilirler. Staj için son konaklama tarihi 21 Ağustos 2022 dir. Bu tarihten sonra Superdorm kullanıma kapatılacaktır
Yaz dönemi kontenjanı oldukça sınırlı olacağından zorunlu staj yapacak öğrencilerin bölümlerinden staj zorunluluklarına dair bir belge getirmeleri gerekmektedir. Aynı zamanda staj yapacakları kurumdan da staj yapacakları tarih aralığını belirten bir staj yazısı gerekmektedir.


2022 yaz Döneminde Zorunlu Staj için Konaklama Bedeli aylık 2,750.- TL olarak belirlenmiştir.

MEZUNİYET

2022 yılında mezun olacak öğrencilerimiz Mezuniyet Törenine kadar Superdorm'da konaklayabilirler.
Mezuniyet Töreni için Superdorm'da kalacak öğrencilerimizin en son çıkış tarihi 07-07-2021, bu konaklamanın bedeli 2,000 TL dir.